Brunon Bartkiewicz prezes zarządu, ING Bank Śląski kto jest kim w gospodarce

brunon cezary bartkiewicz

W 2004 ponownie objął stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego, które pełnił do 2009. W 2010 został członkiem General Management Team w ING Direct, w którym był m.in. Odpowiedzialny za działalność w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii. Od 2012 nadzorował działalność ING we Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji. W roku 2000 objął stanowisko dyrektora generalnego oraz członka zarządu w banku ING Direct NV w Amsterdamie.

brunon cezary bartkiewicz

W roku 2012 objął nadzorem działalność ING we Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Rumunii oraz Turcji. Redakcja magazynu Forbes doceniła prezesa ING Banku Śląskiego za konsekwentne utrzymywanie wysokich wyników komercyjnych banku. W komentarzu do wyników autorzy rankingu podkreślają, że „Brunon Bartkiewicz ma za sobą najbardziej udany rok w historii. Zysk po raz pierwszy przekroczył 2 miliardy złotych, dobijając do 2,3 mld zł. Co więcej, ING jest instytucją, która rośnie najszybciej. Średnioroczny wzrost wartości kredytów w ciągu ostatnich trzech lat to niemal 12 proc., przy 4,4 proc.

Poprzedniczka Jacka Kurskiego wraca do Banku Światowego

W 2016 po raz trzeci został powołany na stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego[2][3]. Członek rady nadzorczej ING Banku Hipotecznego[4]. Były członek zarządu Związku Banków Polskich oraz rady nadzorczej Apple zwiększa moc przed premierą iPhone’a 14/Pro spółek NN Group w Polsce[4]. W 2010 roku został członkiem Zespołu Zarządzającego w ING Direct; odpowiadał między innymi za działalność banku w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii.

Rok później wszedł do jego zarządu, w roku 1994 został pierwszym wiceprezesem https://www.fx770.net/forex-today-jen-tydzien-startowy-dolara-16-maja-2022/ pełniącym obowiązki prezesa, a w roku 1995 – prezesem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top